Teatras studija „Palėpė“ susibūrė 1999 metų rudenį Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) vadovybės ir dramos teatro režisieriaus Olego Kesmino iniciatyva.
2000 metų kovo 9 dieną pasirodė pirmoji premjera – P. Šaferio „Equus“, kuria jauna besikurianti teatro trupė įsiminė universiteto bendruomenei ir miesto jaunimui.
VILNIUS TECH neturėjo teatrui pritaikytos salės, todėl studija įsikūrė dviejose mažose auditorijose. Laikui bėgant studentai su universiteto vadovybės pagalba ten įsirengė pakylas žiūrovams, stacionarų scenos apšvietimą, garso aparatūrą. Virš teatro studijos patalpų yra erdvi, klasicizmo stiliaus bruožų turinti palėpė, kurioje planuota rodyti spektaklius, todėl teatras pasivadino „Palėpė“. Kolektyvas vis dar nepraranda vilties, kad vykstant Architektūros rūmų rekonstrukcijai, ten bus įrengta teatro salė…
Pirmąjį savo sezoną teatras studija „Palėpė“ baigė turėdamas 17 narių ir du sukurtus spektaklius. Per beveik dvidešimt gyvavimo metų narių skaičius išaugo iki kelių dešimčių. Kasmet teatro repertuaras pasipildo vienu ar dviem naujais, skirtingų žanrų spektakliais, o per sezoną suvaidinama apie 80 spektaklių. Kiekvieną rudenį teatras priima naujokus, kurie įsilieja į jo gretas. Šis teatras studija – tai atvira erdvė, kur kiekvienas, mylintis teatrą, randa savo vietą. Studentai čia ne tik vaidina, bet ir režisuoja, rašo inscenizacijas, kuria kostiumus, muziką, daro dekoracijas, tampa apšvietėjais ar garso operatoriais.
Teatro repertuaras – labai įvairus: tai ir klasikinės dramaturgijos pastatymai („Auditorija 225“ pagal V.Šekspyro „Audrą“, „Peras Giuntas“), moderni dramaturgija (Ž. Kokto „Orfėjas“, K. Abė „Draugai“), lietuvių prozos interpretacijos („Brangioji mano Mo…“ pagal R. Granausko „Kenotafą“, „Keltuvas“), muzikiniai spektakliai („Neregėti sapnai“ pagal I.Šeiniaus „Kuprelį“, „Laukiu laiško“), poezijos spektakliai („Viena“ pagal F. G. Lorkos eiles, „Sapfo“), teatro studijos narių dramaturginiai bandymai (A.Simanavičiūtės „Čia ir dabar“), kolektyvinės kūrybos spektakliai („Bobiada“, „Nr.15“, „Papasakok man“) ir net spektaklis spaudos publikacijų ir interneto komentarų motyvais „Šis tas apie mūsų Motiną“. O kur dar įvairios teatralizuotos akcijos, poezijos skaitymai ir muzikiniai pasirodymai…
Teatras studija „Palėpė“ neapsiriboja vien spektaklių kūrimu: jis dažnai vykstą į tarptautinius teatrų festivalius, kartu su VU teatru rengia Tarptautinį universitetų teatrų forumą, aktyviai dalyvauja tarptautinės universitetų teatrų asociacijos (AITU – IUTA) veikloje.